Krymské kluby Sevastopol a Tavrija nebudú hrať ukrajinskú ligu

Kyjev 4. júla (TASR) - Futbalové kluby PFC Sevastopol a FC Tavrija z polostrovu Krym, ktorý sa v marci pripojil k Ruskej federácii, nebudú v novej sezóne štartovať v ukrajinskej lige. Oznámila to Ukrajinská futbalová federácia.

Štyri kluby z východnej časti krajiny vrátane úradujúceho majstra Šachtaru Doneck si musia pre nepokoje na území Doneckej a Luhanskej oblasti dočasne nájsť miesto, na ktorom budú hrať svoje zápasy. "Potvrdili sme počet účastníkov v najvyššej súťaži a znížili sme ich počet zo 16 na 14. Nový ročník sa začne 26. júla," povedal Igor Gataullin z Ukrajinskej futbalovej federácie.

Šachtar si musí nájsť aj štadión, na ktorom bude hrať svoje zápasy v skupinovej fáze Ligy majstrov, pretože Európska futbalová únia (UEFA) dovolila na Ukrajine hrať klubom pohárové zápasy len v Kyjeve a Ľvove. Podľa ukrajinských médií bude hrať Šachtar Ligu majstrov možno aj mimo územia Ukrajiny, horúcim kandidátom je údajne Bukurešť. Metalist Charkov a Zorja Luhansk budú hrať v novom ročníku Európsku ligu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.