V Pamplone sa začal festival San Fermin

Pár sa bozkáva v tlačenici počas oficiálneho otvorenia známeho festivalu San Fermin v španielskom meste Pamplona 6. júla 2014. Búrlivú zmes hrôzostrašného behu s býkmi a celonočných osláv zvečnil Ernest Hemingway vo svojom románe Slnko aj vychádza z roku 1926. Foto: TASR/AP

Pamplona 6. júla (TASR) - Tisíce ľudí sa dnes zišli na hlavnom námestí španielskej Pamplony a v priľahlých uliciach pri príležitosti začiatku známeho festivalu San Fermin.

Búrlivú zmes hrôzostrašného behu s býkmi a celonočných osláv zvečnil Ernest Hemingway vo svojom románe Slnko aj vychádza z roku 1926, pripomenula agentúra AP.

Na námestí sa zhromaždili odvážlivci v tradičnom bielom odeve, s červenými šatkami okolo krku a červenými šerpami okolo pása. Deväťdňový festival odštartoval napoludnie výstrel svetlice.

Vláda provincie Navarra informovala, že na tohtoročné oslavy bude dohliadať 3500 policajtov, aby adrenalínom a alkoholom poháňané podujatia boli čo najbezpečnejšie.

Ochrancovia zvierat v sobotu proti akcii protestovali, pripomenuli, že každý rok je počas festivalu zabitých 48 býkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.