Stop predaju v nedeľu sa odrazí negatívne na ekonomike, tvrdí Kiššová

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Martin Turanovič

Bratislava 10. júla (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR odštartovali 11. rokovací deň 36. schôdze opäť diskusiou o návrhu opozičnej strany KDH, ktorá chce zakázať nedeľný predaj v supermarketoch. Diskusia o voľných nedeliach v pléne však zaujala len takmer 20 poslancov.

Poslanci navrhujú novelizovať Zákonník práce. Chcú rozšíriť počet dní, počas ktorých nebude možné nariadiť prácu, ktorou je maloobchodný predaj, o všetky nedele a štátom uznané sviatky. "Chceme, aby nedeľa bola dňom voľna pre každého," spresnili svoj návrh predkladatelia Július Brocka a Alojz Přidal (obaja KDH). Tento zákon predkladá KDH v parlamente už niekoľkýkrát. Doteraz však so svojím návrhom neuspela.

Opozičná poslankyňa Jana Kiššová (SaS) je rada, že takéto zmeny v Zákonníku práce doteraz neprešli. Zrušenie nedeľného a sviatočného predaja by totiž podľa nej malo viacero negatívnych vplyvov na ekonomiku Slovenska, ako aj na samotnú zamestnanosť. "Tento návrh by negatívnym spôsobom zasiahol podnikateľské prostredie, viedol by k nenávratnému zrušeniu pracovných miest, bol by to neadekvátny zásah do slobody jednotlivca a v neposlednom rade bolo by to opatrenie, ktoré by pripravilo štátnu kasu o nemalé príjmy," skonštatovala počas rozpravy Kiššová.

Popoludní príde na rad pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázky poslancov. Jeho straníckych kolegov zaujíma, aké ďalšie opatrenia pripravuje vláda proti daňovým únikom, ako aj opatrenia na konsolidáciu verejných financií. Poslankyňu Oľgu Nachtmannovú (Smer-SD) zaujímajú tiež priority vlády pri čerpaní štrukturálnych a investičných fondov počas rokov 2014 až 2020. Opozičný poslanec Pavol Zajac (KDH) má pripravenú otázku pre ministra spravodlivosti Tomáša Boreca (nominant Smer-SD). Pýta sa ho, či dodrží verejný prísľub, že dohovorí premiérovi, aby sa nevyhýbal preberaniu súdnych zásielok a predvolaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.