Nočný beh Bratislavou mení organizáciu a plánuje účastnícky rekord

Ilustračné foto Foto: zazitok.sk

Bratislava 10. júla (TASR) - Bratislavský nočný beh tento rok napíše už svoju šiestu kapitolu. Podujatie Telekom Night Run sa uskutoční 13. septembra 2014 o 20.00 h v hlavnom meste SR.

Počas posledných rokov sa z nočných pretekov stalo najdynamickejšie sa rozvíjajúce bežecké podujatie na Slovensku s neopakovateľnou atmosférou. Za päť rokov existencie počet jeho účastníkov narástol takmer štvornásobne - z 895 v premiérovom ročníku 2009 až na 3555 vo vlaňajšom. Tento fakt azda najvýstižnejšie charakterizuje jeho výnimočné postavenie medzi slovenskými bežeckými podujatiami.

"Radi by sme dosiahli hranicu 4000 účastníkov, čo je presne počet štartových čísiel, ktoré sme pre 6. ročník Telekom Night Run-u pripravili pre riadne prihlásených bežcov so zaplateným štartovným. Ďalších 500 miest sme rezervovali pre bežcov z radov partnerov podujatia, ktorí majú o štart tiež veľký záujem," uviedol riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Organizátori z agentúry Be Cool v spolupráci s bratislavským magistrátom a mestskou časťou Staré Mesto pripravili v tomto roku na Telekom Night Run viacero noviniek. Azda najzásadnejšia je zmena miesta štartu i cieľa.

"Z River Parku sme sa presťahovali k obchodnému centru Eurovea. Mení sa aj dĺžka trate z 9 na 10 kilometrov a vedie atraktívnymi uličkami Starého Mesta. Bežci vybehnú na trať zo štyroch štartových zón podľa výkonnosti. Pri prihlasovaní si preto zadajú vlaňajší čas alebo výkon z pretekov s podobnou dĺžkou trate. Chceme takto zabezpečiť plynulejší štart a úvod pretekov. Časový limit na zvládnutie trate je jeden a pol hodiny," dodal Pukalovič.

Na Telekom Night Run sa môžu záujemcovia prihlásiť online do 4. septembra prostredníctvom portálov predpredaj.sk a bratislavamarathon.com. Ak sa dovtedy nenaplní štvortisícový účastnícky limit, bude možné získať štartové číslo ešte osobne a to od 5. do 9. septembra v bratislavamarathon running store v OC Retro na Nevädzovej ulici v Bratislave od 12.00 do 19.00 h, prípadne 12. alebo 13. septembra od 12.00 do 19.00 h a od 10.00 do 16.00 h v OC Eurovea na Pribinovej ulici v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.