Izrael presunul brigády na hranice s Gazou

Gaza 11. júla (TASR) - Izrael presunul tri pešie brigády do blízkosti hraníc s pásmom Gazy. Informovala o tom dnes agentúra DPA, podľa ktorej ide o prípravu na pravdepodobnú pozemnú ofenzívu.

Palestínčania prehľadávajú ruiny domu v ktorom zahynulo osem členov rodiny v utečeneckom tábore v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy po bombardovaní izraelskej armády 10. júla 2014. Foto: TASR/AP

V nasledujúcich dňoch by k pozemných silám mali pribudnúť dve ďalšie brigády, povedal vojenský hovorca Peter Lerner.

Podľa palestínskych zdrojov sa počet obetí izraelských náletov zvýšil na 98. Hovorca záchranných služieb v pásme Gazy dnes vyhlásil, že od začiatku izraelskej ofenzívy sa zranilo 670 ľudí. Väčšina z nich sú civilisti, vrátane žien a detí.

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan dnes varoval, že izraelské bombardovanie Gazy blokuje snahy o urovnanie vzťahov medzi oboma krajinami, ktoré sa narušili v roku 2010 po útoku izraelského komanda na tureckú loď.

Konflikt sa zrejme začína rozširovať. Rakety odpálené z Libanonu dopadli na územie židovského štátu po prvý raz od začiatku vojenskej operácie. Podľa zdroja z libanonského bezpečnostného prostredia a štátnej televízie NNA boli odpálené dve rakety z predmestia Mari na juhozápade Libanonu. Tretia raketa zlyhala a vybuchla ešte na odpaľovacej platforme. Libanonská armáda zneškodnila ďalšie dve rakety. Nie sú známe žiadne bližšie podrobnosti. Za útok nikto neprevzal zodpovednosť.

Lerner potvrdil útok z Libanonu. Podľa jeho slov k nemu došlo pri pohraničnom meste Metula. Tvrdí, že naň odpovedalo izraelské delostrelectvo.

"Izraelská armáda je v pohotovosti tiež na severnom fronte," povedal Lerner.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.