Veterinárni inšpektori zistili nedostatky u 12,43 % kontrol potravín

Na snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 11. júla (TASR) – Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) zistili v druhom štvrťroku tohto roka nedostatky u 12,43 % kontrol potravín. Vyplýva to z údajov, o ktorých dnes v Bratislave informoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek (nominant Smer-SD).

"Za mesiac apríl až jún sme urobili v potravinovej vertikále celkovo 14.735 úradných kontrol. Z tohto počtu sme identifikovali 1832, ktoré skončili s jedným alebo viacerými nedostatkami. Percentuálne to znamená 12,43 % kontrol, kde sa vyskytli nedostatky. Je to o 3,5 % menej ako v prvom kvartáli," spresnil minister.

Najväčší pokles nedostatkov sa podľa ministra zistil u tzv. bežných denných kontrol, z ktorých nálezom skončilo 10,79 %. "Bohužiaľ, mimo pracovnej doby sme identifikovali nedostatky u 52,04 % kontrol, čo je o 2 % viac ako v prvom kvartáli tohto roku," pripomenul Jahnátek.

Pri kontrolách vykonaných po pracovnej dobe v hyper- a supermarketoch percento nedostatkov dosiahlo úroveň 59,52 %. "Dostávame sa teda približne na úroveň v čase, kedy sme kontroly začali realizovať. Takisto neprimerane vysoký je aj počet nedostatkov pri stredných predajniach, ktorý dosahuje 50,5 % a v prípade malých predajní 31,9 %," dodal šéf agrorezortu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.