Tridsať percent obetí izraelskej ofenzívy v Gaze tvoria ženy a deti

Príbuzní piatich členov rodiny, ktorí prišli o život počas intenzívneho izraelského bombardovania pásma Gazy, plačú nad telom jedného z obetí v rodinnom dome v meste Beit Hanún 9. júla 2014. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 14. júla (TASR) - Tridsať percent zo 172 palestínskych obetí, ktoré si za týždeň doposiaľ vyžiadala izraelská vzdušná ofenzíva v pásme Gazy, tvoria ženy a deti.

Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Medzi obeťami je podľa neho 29 žien, pričom sedem z nich je mladších než 18 rokov. O život prišlo aj 24 mužov vo veku menej než 18 rokov. V prípade približne polovice z tohto počtu ide o malých chlapcov vo veku menej než desať rokov; najmladšou obeťou je 18-mesačné dieťa.

Podľa DPA nebolo bezprostredne možné overiť, koľko zo 119 mužských obetí bolo civilistov. Dvaja z nich boli vo veku 75 a 80 rokov.

Počet obetí už presiahol osemdňovú izraelskú ofenzívu v pásme Gazy z novembra 2012. Vtedy podľa ľudskoprávnej organizácie Becelem zahynulo 167 Palestínčanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.