Spoločnosť IBM zvýšila zisk v 2. kvartáli na viac než 4 miliardy USD

New York 18. júla (TASR) - Americká spoločnosť International Business Machine (IBM) oznámila za 2. štvrťrok zisk nad 4 miliardy USD, čo v medziročnom porovnaní znamená rast o viac než štvrtinu. Informoval o tom portál RTTNews.

IBM Foto: TASR/AP

Spoločnosť uviedla, že jej zisk za 2. kvartál dosiahol 4,1 miliardy USD (3,03 miliardy eur), zatiaľ čo v rovnakom období predchádzajúceho roka dosiahol technologický gigant zisk na úrovni 3,2 miliardy USD. Medziročne to znamená rast o 28 %.

Bez započítania jednorazových položiek dosiahla spoločnosť na akciu zisk 4,32 USD. Výsledok bol tak lepší, než predpokladali analytici, ktorí očakávali tento zisk na úrovni 4,29 USD/akcia.

Tržby za sledované obdobie síce klesli o 2 % na 24,36 miliardy USD z 24,92 miliardy USD v rovnakom období minulého roka, no aj v tejto oblasti firma prekonala očakávania trhov. Analytici počítali s poklesom tržieb na 24,13 miliardy USD.

Spoločnosť zároveň potvrdila pôvodnú prognózu zisku na celý rok 2014. IBM naďalej očakáva, že čistý zisk dosiahne minimálne 17 USD na akciu a prevádzkový zisk minimálne 18 USD/akcia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.