Spotrebiteľské ceny sa v júli znížili

Bratislava 12. augusta (TASR) - Spotrebiteľské ceny v júli 2014 v porovnaní s júlom 2013 v úhrne klesli o 0,1 %. Znížili sa ceny potravín a nealkoholických nápojov o 1,9 %, poštových a telekomunikačných služieb o 1,5 %, nábytku, bytového zariadenia a bežnej údržby domu o 1 %, bývania, vody, elektriny, plynu a iných palív o 0,6 % a dopravy o 0,5 %. Vzrástli ceny v odboroch vzdelávanie o 3,6 %, rozličné tovary a služby o 2,6 %, alkoholické nápoje a tabak o 1,7 %, odevy a obuv o 1,5 %, hotely, kaviarne a reštaurácie o 1,1 %, zdravie o 1 %, rekreácia a kultúra o 0,4 %. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V júli 2014 v porovnaní s júnom tohto roku spotrebiteľské ceny v úhrne klesli o 0,1 %. Znížili sa ceny v odboroch potraviny a nealkoholické nápoje o 0,9 %, odevy a obuv o 0,6 %, nábytok, bytové zariadenie a bežná údržba domu o 0,2 % a doprava o 0,1 %. Vzrástli ceny alkoholických nápojov a tabaku, rekreácie a kultúry zhodne o 0,3 %, vzdelávania o 0,2 %, zdravia; hotelov, kaviarní a reštaurácií zhodne o 0,1 %. Na úrovni minulého mesiaca zostali ceny v odboroch bývanie, voda, elektrina, plyn a iné palivá, poštové a telekomunikačné služby, rozličné tovary a služby.

V priemere za sedem mesiacov v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2013 spotrebiteľské ceny v úhrne klesli o 0,1 %.

Index spotrebiteľských cien v júli 2014 oproti júnu 2014 klesol v domácnostiach zamestnancov a v domácnostiach dôchodcov zhodne o 0,1 %. Index spotrebiteľských cien sa v júli medziročne znížil za domácnosti zamestnancov a za domácnosti dôchodcov zhodne o 0,1 %.

V priemere za sedem mesiacov v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2013 sa index spotrebiteľských cien za domácnosti zamestnancov znížil o 0,1 % a za domácnosti dôchodcov sa nezmenil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.