Na post sudcov Súdneho dvora EÚ kandidujú J. Mazák a D. Šváby

Ilustračné fotoFoto: TASR

Bratislava 12. augusta (TASR) - Súdnej rade Slovenskej republiky boli v zákonnej lehote do štvrtka 7. augusta predložené dva návrhy kandidátov na sudcu Súdneho dvora Európskej únie.

Kandidátmi sú bývalý predseda Ústavného súdu SR, bývalý generálny advokát Súdneho dvora Európskej únie a súčasný poradca prezidenta Andreja Kisku - Ján Mazák a bývalý sudca ÚS SR a sudca Súdneho dvora Európskej únie Daniel Šváby. Mazáka navrhol člen Súdnej rady Ján Klučka a Švábyho zase minister spravodlivosti SR Tomáš Borec. TASR o tom informovala Kancelária Súdnej rady SR.

Súdny dvor Európskej únie alebo Európsky súdny dvor (do novembra 2009 Súdny dvor Európskych spoločenstiev) je jednou z inštitúcii Európskej únie. Súdny dvor Európskej únie sa skladá z týchto súdnych orgánov: Súdny dvor, Všeobecný súd a osobitné súdy. Súdny dvor Európskej únie sídli v Luxemburgu.

Súdny dvor, súčasť Súdneho dvora EÚ, je zložený z 27 sudcov (jeden sudca z každého členského štátu Európskej únie), ktorým pomáha osem generálnych advokátov. Sudcovia aj generálni advokáti sú menovaní na základe dohody vlád členských štátov Európskej únie na obdobie šiestich rokov. Na jeho čele je predseda volený Súdnym dvorom na obdobie troch rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.