Nakrúcanie filmu na Moste SNP spôsobí cez víkend dopravné obmedzenia

Bratislava Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 15. augusta (TASR) - Magistrát hlavného mesta upozorňuje vodičov a občanov na dopravné obmedzenia, ktoré budú v nedeľu (17.8.) od 6.00 do 15. 00 h na Moste SNP pre nakrúcanie detektívneho trileru Červený kapitán. TASR o tom informovala vedúca referátu mediálnej komunikácie bratislavského magistrátu Daniela Rodinová.

Ako uviedla, Most SNP bude uzavretý v smere z Petržalky do centra, pričom nebude možný ani výjazd na most z Einsteinovej ulice. "Pre spojenie Petržalky s ľavou stranou mesta zostávajú prejazdné Most Apollo, Prístavný most a Most Lafranconi. Dopravu bude usmerňovať polícia a je možné, že príde aj k určitému časovému posunu na základe aktuálnej situácie," vysvetlila Rodinová.

Uvedená uzávera sa podľa nej netýka mestskej hromadnej dopravy (MHD). Tá bude podľa informácií referátu mediálnej komunikácie v prípade potreby koordinovaná v súlade s prebiehajúcim nakrúcaním a cestujúci musia počítať s jej meškaním.

Podľa Rodinovej nakrúcanie filmu bude pokračovať aj počas ďalších dní. "V nedeľu (17.8.) sa bude nakrúcať aj na Uršulínskej ulici a Primaciálnom námestí. V tejto súvislosti bratislavský magistrát povolil filmárom zvláštne užívanie komunikácií za účelom postavenia plošiny a pristavenia dobových automobilov či technických vozidiel," povedala Rodinová.

Rovnaké povolenie platí aj na Odborárskom námestí, kde bude v pondelok (18.8.) postavený agregát a osvetľovacia technika. "V sobotu (23.8.) zaberú filmové štáby chodník a iné priestranstvá na Štúrovej a Jesenského ulici," dodala Rodinová.

Detektívny triler Červený kapitán nakrúcajú filmári od mája, náklady na produkciu sa odhadujú na takmer 2 milióny eur. Film odráža zlomové obdobie nedávnych česko-slovenských dejín. Okrem hlavného mesta Bratislavy sa bude nakrúcať aj v Česku a Poľsku. Režisérom je Michal Kollár a vo filme si zahrajú známe herecké osobnosti ako napríklad Ladislav Chudík, Zuzana Kronerová, Oldřich Kaiser či Michal Suchánek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.