Na vodnú dopravu má ísť 8,45 milióna eur, výrazne si prilepší

Ilustračné foto/span> Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 16. augusta (TASR) - Vodná doprava na Slovensku by si mala v budúcom roku oproti minulosti výrazne prilepšiť. Kým v tomto roku hospodári so sumou 214.940 eur a napríklad vlani mala k dispozícii 208.958 eur, v roku 2015 jej rezort financií navrhuje sumu 8,45 milióna eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na budúci rok, ktorý bol dnes zverejnený.

Takýto nárast peňazí nadväzuje podľa ministerstva financií na rozpočtovanie prostriedkov zo zdrojov EÚ a spolufinancovania zo štátneho rozpočtu Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Z balíka 8,45 milióna eur majú totiž tvoriť eurofondy 7,3 milióna eur. Ďalších 959.118 eur bude predstavovať spolufinancovanie štátu k eurofondovým zdrojov a len suma 185.291 eur sú čisté zdroje štátneho rozpočtu.

Naopak, na leteckú dopravu je opäť navrhnutá rovnaká suma ako v aktuálnom roku, a teda jeden milión eur. Oproti rozpočtu na rok 2013 to znamená pokles o päť miliónov z pôvodných šesť miliónov eur. V priebehu tohto roka ale ministerstvo dopravy leteckej doprave pridalo, hospodáriť by tak malo v roku 2014 s celkovou sumou 1,26 miliónov eur.

Rovnaká suma ako v roku 2014 je naplánovaná aj pre oblasť cestovného ruchu. Tam by malo putovať 11,2 milióna eur. Tieto peniaze sú určené najmä pre Slovenskú agentúru pre cestovný ruch a na dotácie na podporu cestovného ruchu pre oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.