Rekonštrukcie v prievidzských školách začiatok roka neobmedzia

Prievidza 18. augusta (TASR) - Rekonštrukcie na niektorých základných a materských školách v Prievidzi, ktoré radnica naplánovala aj na mesiac september, by školákov a škôlkarov obmedziť nemali. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Na začiatok školského roka 2014/2015 naplánovala samospráva rekonštrukcie v základných školách (ZŠ) na Ulici S. Chalupku a na Ulici P. Dobšinského a v materských školách (MŠ) na Ulici D. Krmana a na Nábreží sv. Cyrila. "Napríklad opravy v MŠ na Ulici D. Krmana zahŕňajú výmenu bleskozvodu, obvodových odkvapových ríms a strešnej krytiny. Tieto práce nemajú prečo nabúrať výchovno-vzdelávací proces. Práce, ktoré by ho obmedzili, prebiehajú v auguste. Ide o výmenu okien," konkretizoval Ďureje.

Obmedzenie žiakov nečaká ani na ZŠ na Ulici Sama Chalupku, na ktorej budú robiť zateplenie plochej strechy v pavilóne. "Rovnako aj v prípade realizácie bezbariérového vstupu do areálu školy na Ulici P. Dobšinského, ktorá je naplánovaná na október," doplnil.

V tomto mesiaci prebiehajú rekonštrukčné práce na iných školách a škôlkach v meste. Strechu zatepľujú robotníci na MŠ na Ulici M. Mišúta, Materskú školu na Nábreží sv. Cyrila zatepľujú, opravujú jej statiku a vymieňajú okná na prízemí. V ZŠ na Rastislavovej ulici opravujú rozvody ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody, ktoré boli v havarijnom stave. "Tieto práce budú ukončené do konca tohto mesiaca," informoval Ďureje.

Hovorca pripomenul, že problémy mala samospráva uplynulý rok pri výmene toaliet v MŠ na Ulici D. Krmana. "Bolo to v mesiaci júl, keď bola škôlka v prevádzke. Pri takýchto interiérových prácach by mohol vzniknúť problém, no tie sa realizujú v auguste," zopakoval.

Celkovo prievidzská radnica do spomínaných opráv ZŠ a MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta investuje viac ako 400.000 eur. Mesto Prievidza spravuje 11 materských a sedem základných škôl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.