Situáciu vo Fergusone má pomôcť zvládnuť Národná garda

Policajný zásah na predmestí Fergusonu. Foto: TASR/AP

Ferguson 18. augusta (TASR) - Guvernér amerického štátu Missouri Jay Nixon nariadil dnes Národnej garde, aby pomohla obnoviť poriadok vo Fergusone, predmestí mesta St. Louis. Už týždeň tam totiž prebiehajú protesty proti zastreleniu neozbrojeného černošského mladíka Michaela Browna miestnym policajtom. Protesty sa niekedy menia aj na násilnosti.

Guvernér Nixon svoje vyhlásenie zverejnil dnes ráno po ďalšej noci plnej potýčok medzi políciou a demonštranti. Policajti zasiahli proti davu približne 400 demonštrantov slzotvorným plynom a výstrelmi do vzduchu, približuje agentúra AP.

Príslušníci polície sa na miesto protestu vo Fergusone doviezli v pancierových autách a demonštrantov, ktorí sa podľa zástupcov médií až do tej chvíle správali pokojne, začali rozháňať slzotvorným plynom. Medzi protestujúcimi okamžite vypukol zmätok.

Predstaviteľ polície naopak uviedol, že policajti použili slzotvorný plyn len proti "agresívnym jedincom", ktorí sa pokúsili preniknúť do jedného z veliteľských vozidiel, a pancierové autá nasadili len preto, aby zaistili bezpečnosť verejnosti.

Vo Fergusone stále dochádza k potýčkam medzi demonštrantmi a políciou

Slzotvorným plynom a výstrelmi do vzduchu zasiahla dnes polícia proti davu približne 400 demonštrantov na predmestí amerického mesta St. Louis v štáte Missouri, kde člen policajnej hliadky minulý týždeň zastrelil neozbrojeného černošského tínedžera Michaela Browna. Informovala o tom agentúra Reuters.

Príslušníci polície sa na miesto protestu na predmestí Ferguson doviezli na pancierových autách a demonštrantov, ktorí sa podľa zástupcov médií až do tej chvíle správali pokojne, začali rozháňať slzotvorným plynom. Medzi protestujúcimi okamžite vypukol zmätok.

Predstaviteľ polície naopak uviedol, že policajti použili slzotvorný plyn len proti "agresívnym jedincom", ktorí sa pokúsili preniknúť do jedného z veliteľských vozidiel, a pancierové autá nasadili len preto, aby zaistili bezpečnosť verejnosti.

Na predmestí St. Louis opäť platí zákaz vychádzania

Už druhý deň po sebe vyhlásili dnes zodpovedné orgány zákaz vychádzania na predmestí amerického veľkomesta St. Louis v štáte Missouri, kde polícia minulý týždeň zastrelila neozbrojeného mladého Afroameričana. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zákaz vychádzania na predmestí Ferguson opäť platí od polnoci do 05.00.

Prvý raz vyhlásil guvernér štátu Missouri Jay Nixon päťhodinový zákaz vychádzania už v sobotu. Došlo k tomu po týždni rasovo motivovaných protestov a rabovania, ktoré nasledovali po zastrelení 18-ročného Michaela Browna policajtom z Fergusonu Darrenom Wilsonom (28). Tragédia sa stala 9. augusta na prevažne černošskom predmestí St. Louis, ktorého policajný zbor tvoria prevažne belosi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.