Všetky otázky okolo humanitárneho konvoja boli vyriešené, tvrdí Lavrov

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov Foto: TASR/AP

Berlín 18. augusta (TASR) - Rusko dnes oznámilo, že všetky otázky súvisiace s jeho humanitárnym konvojom vyslaným na Ukrajinu boli vyriešené. Podľa ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova však nebol dosiahnutý pokrok k prímeriu ani politickému riešeniu konfliktu na východe krajiny.

Lavrov po rozhovoroch s rezortnými partnermi z Nemecka, Francúzska a Ukrajiny, ktoré sa konali v nedeľu večer v Berlíne, dnes povedal, že "všetky otázky boli vyriešené... pokiaľ ide o humanitárnu záležitosť".

Na tlačovej konferencii v nemeckej metropole však dodal: "Nemôžeme oznámiť pozitívne výsledky o dosiahnutí prímeria a politickom procese." Citovala ho agentúra Reuters.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí predtým uviedlo, že na nedeľňajších rozhovoroch o ukrajinskej kríze v Berlíne bol dosiahnutý "určitý pokrok" a ministri sa dohodli na pokračovaní dialógu v tomto formáte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.