Bratislavské Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava otvára novú sezónu

Na archívnej snímke pohľad na budovu divadla Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave 30. marca 2007 Foto: TASR/Miroslav Košírer

Bratislava 6. septembra (TASR) – Novú, v poradí 6. divadelnú sezónu otvorí Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava (MDPOH) neobyčajným predstavením plným akrobacie a moderného tanca v podaní českého Cirk La Putyka. Súbor, ktorý sa inšpiruje žánrom nový cirkus, necibrí do dokonalosti len cirkusové čísla, ale záleží im aj na téme, príbehu a jeho poetike.

So svojimi originálnymi predstaveniami získal množstvo divadelných ocenení. Ich najnovšia hra Dolls, v preklade Bábky, poukazuje na súčasnú závislosť ľudí od predmetov a na uprednostňovanie materiálneho pred prirodzenými medziľudskými vzťahmi. Diváci uvidia nevšednú inscenáciu o súčasnom probléme konzumného sveta v MDPOH hneď dvakrát, 17. a 18. septembra.

Program septembra pokračuje inscenáciami MDPOH, ktoré si u divákov získali úspech. Zasmiať sa budú môcť na kultovej komédii Plné vrecká peňazí, sarkasticko-ironickej hre Doktor Macbeth, romantickej komédii Bosé nohy v parku či obľúbenej rozprávke Tri prasiatka. Tretiu operetnú koncertnú sezónu otvorí Metropolitný orchester Bratislava koncertom Strýko z Bratislavy. Divadlo pravidelne spolupracuje aj so súborom SĽUK, ktorý odohrá hudobný projekt Ornamenty s etnodžezovou formáciou Pacora Trio.

„Divadlo si za päť sezón našlo svojho diváka a aj mladé divácke zázemie. Uvádza nielen premiéry kvalitných titulov slovenských a českých divadiel, ale hlavne zaujalo vlastnými inscenáciami. Vytvára priestor pre projekty mladých umelcov, divadelné festivaly a súčasne je miestom pre výnimočné podujatia na pôde mesta Bratislava,”
vyjadril sa k osobitosti divadla jeho riaditeľ Vladimír Grežo.

MDPOH doteraz vytvorilo deväť vlastných divadelných inscenácií a v šiestej sezóne 2014/2015 plánuje v produkcii vlastných inscenácií pokračovať. Divadlo sa snaží vychádzať v ústrety každému divákovi. Preto minulý rok prešiel exteriér aj interiér bezbariérovými úpravami a momentálne sú predstavenia MDPOH dostupné aj telesne hendikepovaným divákom.

TASR informovala Daniela Martinčeková z oddelenia marketingu a obchodu Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.