Putin vyjadril sústrasť rodine novinára zabitého na východe Ukrajiny

Prezident Vladimir Putin počas stretnutia s mládežou v rámci návštevy mládežníckeho tábora pri jazere Seliger na rozhraní Tverskej a Novgorodskej oblasti v piatok 29. augusta 2014. Foto: TASR/AP

Moskva 6. septembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin v piatok zaslal smútočný telegram pozostalým fotoreportéra Andreja Stenina, ktorého zabili ukrajinské sily na východe Ukrajiny. Stenin pracoval pre štátnu tlačovú agentúru Rusko dnes (Rossija segodňa), zlučujúcu rozhlas Hlas Ruska a agentúru RIA Novosti, ktorá o tom informovala.

"Verili sme, že sa Andrej vráti k svojej rodine a priateľom, zastihla nás však smutná správa. Svoje povinnosti si plnil ako novinár i ako človek. Spravil všetko pre to, aby sa svet dozvedel pravdu o tragických udalostiach v Doneckej oblasti," napísal najvyšší ruský predstaviteľ v liste adresovanom Steninovej matke.

Rozlúčka s uznávaným žurnalistom sa konala v piatok v moskovskom tlačovom centre agentúry, v ktorej pôsobil. Stenina pochovali na Trojekurovskom cintoríne v hlavnom meste. Sústrasť jeho rodine vyjadril i premiér Dmitrij Medvedev a ďalší vládni činitelia.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) informoval, že útok, pri ktorom Stenin v auguste zahynul, vykonali ukrajinské sily. Na kolónu vozidiel s utečencami a niekoľkými východoukrajinskými bojovníkmi zaútočili Ukrajinci pri Donecku streľbou a vozidlá následne zapálili.

Práca žurnalistov v oblastiach, kde zúri ozbrojený konflikt, je vždy nebezpečná, keďže prítomnosť novinárov nemusí byť po vôli jednej alebo druhej strane, prípadne ani jednej z nich, pripomína agentúra ITAR-TASS.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.