Ringo Starr odsúdil spájanie názvu The Beatles s džihádistami

RINGO STARR, vlastným menom Richard Starkey. Foto: TASR/AP Photo

Londýn 6. septembra (TASR) - Britský hudobník Ringo Starr verejne odsúdil spájanie názvu jeho bývalej skupiny The Beatles s džihádistickými militantmi z organizácie Islamský štát (IS). Ide o troch Britov s prominentným postavením v rámci IS, ktorí sa sami označujú názvom tohto kultového hudobného telesa z Liverpoolu.

Extrémisti si za svoje osobné prezývky zvolili mená po členoch skupiny The Beatles: Jihadi John - po Johnovi Lennonovi, Paul (McCartney) a Ringo (Starr). Prvý menovaný je hlavným podozrivým z brutálnej vraždy dvoch amerických novinárov Jamesa Foleyho a Stevena Sotloffa, ktorým vlastnoručne odrezal hlavu.

Starr pre denník London Evening Standard povedal, že ho trápi nemohúcnosť zabrániť takémuto zneužívaniu jeho mena a identity jeho bývalých kolegov z kapely. "To, čo (militanti) robia, je proti všetkému, za čo The Beatles kedysi bojovali. My štyria sme sa úplne zasadzovali za mier a lásku," uviedol 74-ročný hudobník.

Predpokladá sa, že v radoch IS pôsobí približne 500 Britov. Fundamentalisti sa vyhrážajú zabitím aj tretieho západniara, britského humanitárneho pracovníka Davida Hainesa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.