Popoludní sa začína charitatívny beh 5K Memorial Run

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 6. septembra (TASR) - Občianske združenie INNITOR v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR pripravilo na dnes päťkilometrový charitatívny beh 5K Memorial Run na pripomenutie si tých príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone svojho povolania prišli o život. Akcia je spojená so zbierkou na napĺňanie základných cieľov občianskeho združenia, medzi ktorými je aj úsilie o vybudovanie pamätníka. TASR o tom informoval Petar Lazarov z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

"Začiatok behu je naplánovaný na 16.30 h a zúčastniť sa ho môžu všetci bez rozdielu veku. Účastníci budú musieť zdolať nenáročnú trať behom, chôdzou alebo na bicykli. V cieli dostanú prví traja účastníci vecné ceny a prvých 200 účastníkov bude odmenených náramkom. Deti dostanú diplom o účasti," uviedol Lazarov.

Tí, ktorí sa chcú zúčastniť behu, by mali podľa informácií z ministerstva prísť na miesto Múzea Petržalského opevnenia na Viedenskej ceste, pri hraničnom priechode Berg. Registrácia účastníkov sa tam bude konať od 14.00 h do 16.00 h. Vstupné je dobrovoľné, zdravotnícka starostlivosť bude zabezpečená.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.