Nová Generácia vyzýva SDKÚ-DS k prehodnoteniu svojej politiky

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo počas tlačovej konferencie v Bratislave 4. júna 2014 po tom, ako dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda a exminister financií Ivan Mikloš oznámili svoje vystúpenie z materskej SDKÚ-DS. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 8. septembra (TASR) - Združenie mládeže SDKÚ–DS Nová Generácia je presvedčená, že SDKÚ-DS má na svojom kongrese 27. septembra poslednú šancu ukázať občanom opodstatnenosť svojej existencie, vrátiť sa ku svojim pôvodným hodnotám a využiť tak šancu na svoju záchranu.

Podľa predsedu Novej Generácie Tomáša Smutného strana, ktorá trikrát zostavovala vládu, zreformovala Slovensko a integrovala ho do významných nadnárodných zoskupení, sa v posledných rokoch odklonila od svojich hodnôt, vzdialila sa ambíciám pokračovať v potrebných reformách a zvyšovať životnú úroveň občanov na európsky štandard. "SDKÚ-DS stratila svoj reformný charakter a od pádu vlády je pre voliča nečitateľná," upozorňuje Smutný.

Združenie vyzýva vedenie na čele s predsedom Pavlom Frešom, aby prehodnotili doterajšiu politiku strany a žiada návrat k pôvodnému cieľu zreformovať Slovensko. "Ak sa tak nestane, SDKÚ–DS nemá šancu na prežitie a zanikne," avizoval Smutný.

Nová Generácia je štruktúrou strany s celoslovenskou pôsobnosťou, jej predseda je členom Prezídia SDKÚ-DS s riadnym hlasovacím právom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.