Počet obetí konfliktu na Ukrajine vrátane letu MH17 prekročil 3000

Príslušníci ukrajinskej armády nakladajú mŕtvolu vojaka do nákladného auta v mesto Starobeševo na východnej Ukrajine 30. augusta 2014. Ukrajinské armádne sily v posledných hodinách utrpeli vážne straty pri protiútokoch proruských rebelov. Foto: TASR/AP

Viedeň 8. septembra (TASR) - Počet obetí ukrajinského konfliktu presiahol 3000 s prípade, ak sú v tomto počte zahrnuté aj obete pádu malajzijského lietadla MH17.

Podľa agentúry Reuters to dnes uviedol asistent generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva Ivan Simonovič.

Simonovič na mimoriadnej schôdzke Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Viedni povedal, že oficiálny počet zaregistrovaných obetí ukrajinského konfliktu, ktorý vypukol v apríli, v súčasnosti predstavuje 2729. Tento počet presahuje 3000 v prípade, ak je doň zahrnutých aj 298 mŕtvych po júlovom páde letu MH17 na východe Ukrajiny.

Ešte 29. augusta Simonovič informoval, že celkový počet obetí ukrajinského konfliktu vrátane civilistov aj ukrajinských i separatistických bojovníkov predstavuje 2593, píše Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.