Piano Media kúpilo Press+

Bratislava 9. septembra (TASR) - Najväčší prevádzkovateľ riešenia pre digitálne predplatné Press+ a európsky líder v oblasti plateného obsahu Piano Media sa spájajú. Skupina investorov na čele s 3TS Capital Partners odkúpila službu Press+ od americkej spoločnosti R.R. Donnelley & Sons Co. Okrem toho sa na obchode spolupodieľali aj investori Piano Media ako aws Gründerfonds, Neulogy Ventures a North Base Media. Podmienky transakcie nezverejnili.

"Platený obsah má extrémny rastový potenciál po celom svete. Zaznamenali sme možnosť odkúpiť spoločnosť Press+ cez Piano Media, ktorá je súčasťou nášho portfólia a spojiť tak dvoch najväčších hráčov v tomto segmente. Vďaka tomu nová organizácia bude mať bezkonkurenčné zdroje, technológiu, dáta a expertné znalosti – klienti tak budú mať k dispozícii ešte kvalitnejšiu podporu pri budovaní nových zdrojov príjmov," povedal Pekka Mäki, správca investorskej spoločnosti 3TS.

Do vedenia novej spoločnosti nastupuje Kelly Leach z vydavateľstva Dow Jones. "V Dow Jones som pochopila obrovský potenciál pre vydavateľov, ktorý spočíva v spoplatnení ich digitálneho obsahu," povedala.

Spoločnosť Press+ bola založená v roku 2009 Stevenom Brillom a Stevenom Crovitzom. Piano Media vstúpila na trh plateného obsahu v roku 2011 so svojím modelom národného predplatného, ktorý spustila v troch krajinách.

TASR informoval Dávid Puha z Piano Media.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.