Z. KOBOLKOVÁ: Čechoslovakisti z neho mali plné gate

Keďže si tak trochu pripadám ako bývalá novinárka, nedá mi aby som nereagovala na SNN číslo 27/2012 a podčiarkujem v ňom sedem výborných titulov. Dvakrát podčiarkujem nový a vážny problém českej vierolomnosti, s ktorým prišla E. Zelenayová. Prosím, venujte tomuto aj naďalej priestor v novinách. Zároveň túto pani novinárku navrhujem na celoštátne vyznamenanie pri 20. výročí SR.

Hlboko erudovane a najmä historicky objektívne približuje našu minulosť a chytá sa pera na obranu Slovenska v každom médiu, kde publikuje. Razantne, vlastenecky. Podporujem tiež návrh publicistu a spisovateľa D. Machalu, publikovaný v SNN, kde odporúča navrhnúť V. Mečiara ako tvorcu štátu na najvyššie vyznamenanie. Presvedčil ma o tom opakovane. V tomto presvedčení ma utvrdil aj rozhovor už spomenutej pani novinárky s prezidentom I. Gašparovičom vo vašom týždenníku, kde V. Mečiara niekoľkokrát spomenuli. Popri nesporných zásluhách, pridal pán prezident aj niekoľko kritických výhrad. Mečiarovi nemožno uprieť odvahu, rozhodnosť i razantnosť. Aj čechoslovakisti mu kadečo vyčítali a za mnohé ho dodnes odsudzujú, ale mali a majú z neho plné gate. Nebyť týchto jeho vlastností, mali by sme konečne naše milované Slovensko? Dobre by bolo aj pre pána prezidenta, keby obaja títo tvorcovia našej novodobej histórie hľadali cestu zmierenia. Jej výrazom by mohlo byť aj osobné odovzdanie spomínaného vyznamenania za zásluhy o našu vlasť.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.