Zatiaľ tridsať dva mien pre Londýn


OH 2012 flag SVK štvorecPOSTREH

Igor MRÁZ

V posledných marcových dňoch prišla správa, že na XXX. letné olympijské hry získalo už Slovensko 32 miesteniek. Zainteresovaní vedia, že je to žalostne málo a je už takmer isté, že do Londýna vyšle Slovensko doteraz najmenšiu výpravu.

Pri doterajších štyroch pokusoch bolo na OH v Atlante 71 športovcov, do Austrálie cestovalo 112 reprezentantov, do Atén iba 64 a naposledy do Pekingu opäť menej, iba 58. Londýn ich nemôže čakať ani toľko, hoci kvalifikácie vo viacerých športoch ešte prebiehajú. Slovenský olympijský výbor však bije už dlhšie na poplach pretože sa stále musíme spoliehať na - trochu nadsadene povedané - starú, ešte pioniersku zostavu, ktorá na čele s Martikánom, Kaliskou, kanoistickým štvorkajakom, bratmi Hochschornerovcami z vodného slalomu majú byť aj teraz hlavnými ohnivkami. Ich náhradníkov mimo strelnice či z vody je málo, z iných športov ešte menej. Preto je zbožným želaním, aby výprava dosiahla taký úspech ako v Pekingu, 3 zlaté, 2 strieborné a jednu bronzovú. To by ešte, a azda naposledy, mohlo trochu zastrieť úpadok nášho vrcholového športu. Budeme teda s napätím očakávať výsledky strelcov (Gonci, Štefečková, Barteková) a vodákov (spomínanú K-štvorku, Hochschornerovcov, Martikána, Kaliskú alebo Dukátovú). Ostatná trojica však ešte nemá splnené ani olympijské limity. A potom bude už treba čakať len na prekvapenia (cyklistu Sagana, chodca Tótha, kanoistiek Kmeťovej s Kohlovou, možno tenistiek Hantuchovej s Cibulkovou, atléta Charfreitága...) Naša výprava do Londýna (27.7. - 12.8.) bude teda malá, najmenšia v histórii a pravdepodobne, že aj úspech bude tomu zodpovedať.        

 

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.