3 OTÁZKY pre: Maťa ĎURINDU, frontmana Maticou ocenenej hudobnej formácie


ďurinda3 OTÁZKY PRE: Maťa Ďurindu, frontmana Maticou ocenenej hudobnej formácie

Tridsať rockov Tublatanky

Roman KALISKÝ-HRONSKÝ

  • Skupina Tublatanka vyráža koncom septembra na turné, ktoré bude v znamení tridsiateho výročia založenia kapely. Zaznie na koncertoch prierez celou vašou tvorbou? 

Áno, zahráme skladby zo všetkých albumov. Nebudú chýbať najobľúbenejšie piesne, ktoré naši priaznivci poznajú i z videoklipov a DVD. Počas turné budeme používať aj veľkú obrazovku pre videoprojekcie. Máme tiež obrovskú zvukovú aparatúru a prichystal som si aj päť svojich najobľúbenejších gitár. Bubeník Peter Schlosser bude na koncertoch používať nové bicie. Zo zvuku, ktorý sme nastavili, sme veľmi dobre vnútorne naladení, a to s nami zažijú aj diváci na koncertoch. Chcem dodať, že prvá zostava Tublatanky sa síce začala formovať už v roku 1982, no hlavne nasledujúci rok bol prelomový pre naše ďalšie pôsobenie a úspechy. V roku 1983 sme odohrali prvé koncerty a získali sme nahrávaciu zmluvu. Počas súčasného jesenného turné sa na fanúšikov tešíme v Nitre 27. 9., v Pezinku 28. 9., v Brezne 4. 10., v Martine 5. 10., v Bardejove 11. 10., v Michalovciach 12. 10., v Prešove 13. 10. a v Bratislave 19.10.

  • V pozícii hosťa sa počas vášho turné predstaví aj sláčikové zoskupenie Adventure Strings. Ako ste sa dostali k spolupráci?

Adventure Strings sa mi zapáčili v jednej televíznej súťaži talentov, kde podali fantastický výkon. Pri stretnutí v Žiline nám zahrali ich obľúbenú pieseň. Bola to naša skladba Pravda víťazí, ktorú majú zaujímavo zaranžovanú. Keď sme to počuli, veľmi nás to nadchlo a povedali sme si, že si s nimi musíme zahrať. Spojenie rocku so sláčikovým orchestrom predstavili aj moje obľúbené skupiny Led Zeppelin alebo Deep Purple. Členovia Adventure Strings sú veľmi prijemní ľudia a máme veľa spoločných názorov na hudbu aj na iné veci. 

  • Pri príležitosti 150. výročia Matice slovenskej ste dostali významné ocenenie. Čo to pre vás znamená?

Veľmi si to vážim. Maticu slovenskú považujem za významnú kultúrnu ustanovizeň a ďakujem, že jej predstavitelia nám týmto ocenením prejavili uznanie.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.