Polícia obvinila Popradčana, ktorý sa viackrát snažil podpáliť dom

Ilustračné foto Foto: TASR

Poprad 8. októbra (TASR) - Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia a prečin poškodzovania cudzej veci. Z uvedených skutkov bol podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Migaľovej obvinený 35-ročný Branislav, ktorý sa viackrát snažil podpáliť dom.

"Tento Popradčan mal v auguste tohto roku vo večerných hodinách v jednom z obytných domov na Šrobárovej v Poprade úmyselne zapáliť odpadový papier, ktorý položil pred jedny vchodové dvere. Neskôr v pivničných priestoroch rovnakým spôsobom zapálil odpadový papier pred jednou z pivníc. O deň neskôr, dve hodiny po polnoci, opätovne zapálil odpadový papier pred týmto bytom," uviedla hovorkyňa. V septembri zase zapálil škatuľu s odpadovým papierom, ktorú umiestnil v suteréne obytného domu oproti výťahu. Obvinený tým, že spôsobil požiar, vystavil ľudí nebezpečenstvu smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví.

"Tento Popradčan mal okrem toho ešte na uvedenej ulici opakovane podpáliť plastový kontajner s odpadkami. Bol zadržaný a na základe súhlasu prokurátora aj obmedzený na osobnej slobode," doplnila Migaľová s tým, že po vykonaní potrebných procesných úkonov ho polícia umiestnila do cely policajného zaistenia. Popradčanovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.