Klienti autobazárov častejšie požadujú nadštandardnú zimnú výbavu

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 23. októbra (TASR) - Vyhrievaný volant i sedadlá, vyhrievané predné sklo alebo prídavné kúrenie. To sú čoraz častejšie požiadavky zákazníkov autobazárov.

Podľa štatistík AAA AUTO okrem vozidiel s nadštandardným vybavením interiéru bolo za deväť mesiacov tohto roka predaných o 31 % viac vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies v porovnaní za rovnaké obdobie roku 2013. Hlavnou výhodou týchto vozidiel je lepšia trakcia pri horších poveternostných podmienkach, čo vodiči ocenia najmä počas nadchádzajúcej zimnej sezóny.

Štatistiky spoločnosti poukazujú na skutočnosť, že slovenskí vodiči sú lepšie pripravení na blížiacu sa zimu, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch. V porovnaní s rokom 2013 sa za prvých deväť mesiacov tohto roka predalo podstatne viac vozidiel s vyhrievanými sedadlami, vyhrievaným predným sklom alebo s prídavným kúrením.

Podľa Karolíny Topolovej, generálnej riaditeľky skupiny AAA AUTO, možno očakávať, že záujem o zimnú výbavu bude aj ďalej narastať s príchodom zimy.

Za sledované obdobie spoločnosť predala v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 32 % viac vozidiel s vyhrievanými sedadlami a o 45 % viac automobilov s vyhrievaným predným sklom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.