SIS odhalila neštandardné aktivity niektorých zahraničných spoločností

Budova Slovenskej informačnej služby Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 25. októbra (TASR) - Slovenská informačná služba (SIS) odhalila pretrvávajúcu snahu cudzích spravodajských služieb na území Slovenska o infiltráciu do ústredných orgánov štátnej správy a bezpečnostných zložiek SR, ako aj snahu ovplyvňovať verejnú mienku.

SIS o tom informuje vo svojej správe o činnosti za minulý rok.

"Pokračoval ich zvýšený záujem a aktivity v ekonomickej, vedeckej, vojenskej oblasti a v oblasti priemyselnej špionáže. SIS okrem iného zaznamenala rizikové a neštandardné aktivity niektorých zahraničných spoločností v SR, ktoré by mohli byť využívané v prospech cudzích spravodajských služieb," uvádza sa v správe spravodajskej služby. Ďalej v nej poznamenáva, že rozvoj spolupráce SIS s partnerskými spravodajskými službami z členských krajín NATO, Európskej únie a so spravodajskými službami niektorých ázijských krajín prispel k efektívnemu výkonu kontrašpionážnej ochrany SR.

V roku 2013 uskutočnila SIS pre zamestnancov viacerých orgánov štátnej správy projekt bezpečnostného povedomia. Jeho súčasťou bola séria prednášok so zameraním na informácie o informačno-technickej bezpečnosti, o potenciálnych rizikách a nebezpečenstvách, s ktorými sa možno stretnúť pri práci s utajovanými skutočnosťami, ako aj o spôsobe práce cudzích spravodajských služieb, ich záujmových oblastiach a cieľoch ich pôsobenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.