Trendy informačnej bezpečnosti v Bratislave

Foto: Judgment Day 9

Bratislava, 27. októbra (OTS) – Počas konferencie budú prezentovať a diskutovať odborníci na témy ako Heartbleed, bezpečnosť mobilných zariadení alebo elektronický zločin. Konferenciu organizuje spoločnosť TEMPEST a záujem o podujatie prejavili aj poprední svetoví výrobcovia IT.

41% (Zdroj: TEMPEST Trhový prieskum 2014 (www.tempest.sk/trhovyprieskum)) slovenských IT manažérov a špecialistov považuje za prioritu na nasledujúce obdobie zvýšenie úrovne bezpečnosti IT. Počet malware útokov v posledných rokoch vzrástol o viac ako 600% (Zdroj: Check Point) a denne je generovaných 450 000 (Zdroj: SOPHOS) nových potenciálne nebezpečných súborov či 30 000 (Zdroj: SOPHOS) nových nebezpečných URL adries. „Kybernetická bezpečnosť je témou, o ktorej sa v súčasnosti podrobne diskutuje na konferenciách po celom svete. Ak chcete pochopiť, ako sa môže niečo neurčité zmeniť na niečo veľmi reálne, príďte na 9. ročník konferencie Judgment Day,“ komentoval Marco Gercke, poradca Rady Európy, EÚ, NATO a OSN pre boj proti terorizmu na internete a expert na elektronickú kriminalitu. Gercke bude na konferencii prezentovať nielen bezpečnostné odporúčania pre CIO, ale aj spôsoby, ako riadiť bezpečnostné riziká a zainteresovať top manažment organizácií do problematiky kybernetickej bezpečnosti.

Akú hrozbu predstavujú nespokojní zamestnanci, ktorí tvoria cenný zdroj informácií pre zločinecké skupiny, a čo so sebou prinášajú hrozby ako Heartbleed, Shellshock či BadUSB? Aj o tom sa bude diskutovať na konferencii Judgment Day 9. Súčasťou konferencie budú konkrétne prípadové štúdie z biznisu a témy elektronický zločin, kryptomeny, úloha informačnej bezpečnosti vo firmách a bezpečnosť mobilných zariadení a cloudu. Ukážeme tiež, ako ochrániť vašu organizáciu pred rastúcimi nástrahami cyberkriminality.
Judgment Day 9 je 9. ročníkom konferencie, na ktorej sa každoročne stretávajú zástupcovia popredných firiem i verejnej správy. Účastníci majú možnosť diskutovať a dozvedieť sa viac o aktuálnych hrozbách, rizikách a trendoch v IT bezpečnosti. Konferencia je bezplatná.

Partnermi konferencie sú Cisco, Check Point, Gemalto, Hewlett-Packard, SafeNet, SAP a Sophos. Mediálnym partnerom konferencie je magazín Infoware.

Viac informácií vrátanie registrácie nájdete na www.judgmentday.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.