ELTON JOHN: Pápež František je môj hrdina

Spevák Elton John aj vystúpil na charitatívnom podujatí, ktoré sám hostil. Foto: TASR/AP

New York 29. októbra (TASR) - Britský spevák Elton John v utorok večer na svojej každoročnej charitatívnej akcii v New Yorku nazval pápeža Františka "môj hrdina" za jeho súcit a presadzovanie návrhu, aby rímskokatolícka cirkev akceptovala homosexuálov. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Spevák bol hostiteľom podujatia s názvom Trvalá vízia: Charita pre Nadáciu AIDS Eltona Johna. Hudobník povedal davu prítomných, že František posúva v cirkvi hranice, a dodal: "Vyhlásme teraz tohto muža za svätého, dobre?"

"Pred desiatimi rokmi jednou z najväčších prekážok v boji proti AIDS bola katolícka cirkev. Dnes máme pápeža, ktorý o tom otvorene hovorí," vyhlásil spevák a vyslúžil si potlesk návštevníkov udalosti na newyorskej ulici Wall Street.

Katolícki biskupi mali v septembri vo Vatikáne mimoriadne dvojtýždňové zasadanie biskupskej synody o rodine, ktorú zvolal pápež František so zámerom viac pomáhať katolíckym rodinám. V závere synody biskupi odmietli návrh historického dokumentu, ktorý mal láskavejší tón v otázke prijatia homosexuálov - to len zdôraznilo hlboké názorové rozdiely medzi biskupmi.

Biskupi totiž nedokázali dospieť ku konsenzu v hmlistejšie formulovanej pasáži dokumentu, ktorá sa zaoberala prístupom k homosexuálom.

"Je to súcitný, milujúci muž, ktorý chce, aby bol každý zahrnutý do Božej lásky," povedal Elton John o pápežovi. "Je pôsobivé, čo všetko sa snaží robiť navzdory mnohým, mnohým ľuďom v cirkvi, ktorá tomu odporuje. Je odvážny a je nebojácny. A presne to dnes vo svete potrebujeme," dodal svetoznámy muzikant.

Spevák vyzdvihol aj guvernéra amerického štátu New York Andrewa Cuoma za jeho plán na ukončenia epidémie AIDS v štáte do roku 2020.

Medzi prítomnými na večierku, kde sa zbierali peniaze na charitu AIDS, bol newyorský guvernér Andrew Cuomo, ďalej Johnov manžel David Furnish, herci Alec Baldwin a Neil Patrick Harris, americký televízny žurnalista Matt Lauer či komik Mike Myers. Možnosť stretnúť sa a poobedovať s týmto Kanaďanom sa vydražila za 50.000 dolárov.

Obraz anglického umelca Damiena Hirsta sa predal za 270.000 dolárov a fotografia tvorcu Roberta Mapplethorpa za 90.000 dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.