Výsluhoví dôchodcovia nebudú môcť cestovať vlakmi zadarmo

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 30. októbra (TASR) - Výsluhoví dôchodcovia, čiže najmä bývalí policajti a vojaci, nebudú môcť cestovať vlakmi zadarmo a ministerstvo dopravy nad takýmto krokom ani neuvažuje. Podľa hovorcu rezortu dopravy Martina Kóňu má totiž cestovanie vlakom zadarmo pomôcť predovšetkým sociálne najohrozenejším skupinám obyvateľstva.

"Výška výsluhových dôchodkov je v drvivej väčšine nadštandardná v porovnaní so starobnými dôchodkami," zdôraznil Kóňa. Navyše, výsluhoví dôchodcovia podľa jeho slov často normálne pracujú ďalej v civilných profesiách.

Od 17. novembra by tak mali mať možnosť cestovať zadarmo len tí dôchodcovia, ktorí dostávajú penziu na základe zákona o sociálnom poistení. To znamená starobní dôchodcovia, ale aj poberatelia predčasných starobných dôchodkov, vdovských, sirotských a invalidných.

Súčasne však cestovanie zadarmo platí aj pre všetkých seniorov nad 62 rokov. A teda aj výsluhových dôchodcov, ktorí dovŕšia tento vek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.