Za pádom súkromného raketoplánu je vraj predčasné aktivovanie zostupu

Na kombosnímke raketoplán SpaceShipTwo spoločnosti Virgin Galactic sa oddeľuje od nosnej rakety (vľavo a uprostred), vpravo raketoplán exploduje 31. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Mojave 3. októbra (TASR) - Súkromný raketoplán SpaceShipTwo havaroval po tom, čo sa mimovoľne a predčasne aktivovala funkcia pre zostup do atmosféry. Vplýva to z predbežných zistení amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB), informovala dnes agentúra Reuters.

Šéf NTSB Christopher Hart na tlačovej konferencii takisto povedal, že podľa vyšetrovateľov motory a palivové nádrže neboli porušené, čo indikuje, že nedošlo k explózii zariadení.

Video po páde raketoplánu:

Hart tak vylúčil prvotné špekulácie, že stroj vybuchol, napísala agentúra AP.

Hart tiež zdôraznil, že ide len o predbežné závery a vyšetrovanie je v počiatočnej fáze. "Máme pred sebou mesiace a mesiace vyšetrovania," dodal.

Raketoplán spoločnosti Virgin Galactic sa zrútil v piatok minulý týždeň počas skúšobného letu nad Mohavskou púšťou v Kalifornii. Muž, ktorý nehodu neprežil, bol identifikovaný ako pomocný pilot Michael Alsbury (39) z Kalifornie. Pilot, ktorý prežil, je 43-ročný Peter Siebold, ktorý sa stihol katapultovať, utrpel však vážnejšie zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.