NDS začne raziť tunel Žilina na diaľnici D1

Pripravovaný tunel Žilina Foto: sta-ita-aites.sk

Žilina 3. novembra (TASR) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a. s., začne v stredu 5. novembra oficiálne raziť tunel Žilina, ktorý je súčasťou úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka.

TASR o tom informoval hovorca NDS Michal Fúrik.

Celková dĺžka tunela bude 687 metrov. Pri stavbe sa vyrazí takmer 125.000 kubických metrov (m3). Tunel bude vybavený moderným komunikačným a monitorovacím systémom. Diaľničný tunel Žilina sa začína v katastrálnom území Bánová, odkiaľ bude pokračovať ponad údolie rieky Rajčanky,“ uviedol hovorca NDS.

Tunel Žilina je súčasťou viac ako 11-kilometrového diaľničného úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. „Ide o jeden z najťažších diaľničných úsekov, ktorý bude z väčšej časti vedený estakádami a tunelmi. Na úseku bude 11 mostných objektov v celkovej dĺžke 3680 metrov. Okrem tunela Žilina je súčasťou úseku aj 2367 metrov dlhý tunel Ovčiarsko,“ dodal Fúrik.

Podotkol, že Žilinčanom diaľnica pomôže odbremeniť dopravu. „Po ukončení výstavby úseku D1 sa vytvoria podmienky na podstatné odľahčenie dopravy na cestách I/18 a I/64, a tým sa prispeje k vytvoreniu lepších životných podmienok pre Dolný Hričov a Žilinu,“ uzatvoril hovorca NDS.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.