Do Donecka a Luhanska dorazil ďalší ruský humanitárny konvoj

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Doneck 4. novembra (TASR) - V poradí už šiesty ruský humanitárny konvoj dorazil dnes do Donecka a Luhanska na východe Ukrajiny, informoval Oleg Voronov, zástupca šéfa Národného centra riadenia krízových situácií ruského ministerstva pre mimoriadne situácie.

"Desať nákladných áut dorazilo do Luhanska s vyše 50 tonami liekov a pohonných hmôt. Začína sa vykládka konvoja," citovala Voronova agentúra RIA Novosti.

Voronov dodal, že aj do Donecka dorazilo desať nákladných vozidiel so zdravotníckymi potrebami a pohonnými hmotami.

Dvadsať nákladných áut prekročilo rusko-ukrajinské hranice dnes ráno cez priechod Doneck-Izvaryne, kde konvoj podstúpil kontrolu v prítomnosti ukrajinských colníkov a pohraničníkov, ako aj pozorovateľov z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), uviedol Voronov. Konvoj sa potom rozdelil na dve skupiny, ktoré zamierili do Donecka a Luhanska.

Ide už o šiesty humanitárny konvoj, ktorý Rusko od augusta vyslalo na juhovýchod Ukrajiny - dejisko ozbrojeného konfliktu medzi vládnymi silami a proruskými separatistami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.