Občania môžu platiť poplatky papierovými kolkami len do konca roka

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Bratislava 4. novembra (TASR) - Daňové a colné úrady aj naďalej prijímajú klasické papierové kolky na úhradu správnych poplatkov, avšak len do konca tohto roka. Od pondelka (3. 11.) občania aj podnikatelia môžu poplatky uhradiť novo zavedeným potvrdením o úhrade poplatku. Jednotlivé formy úhrady sa kombinovať nemôžu.

"Poplatky sa už od pondelka môžu platiť aj na vybraných pobočkách Slovenskej pošty, a. s., kde si môžu zakúpiť Potvrdenie pre evidenciu poplatku v ôsmich nominálnych hodnotách. Potvrdenie sa prikladá k žiadosti, ktorú budú podávať na daňový alebo colný úrad," informovala TASR hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková. Zároveň upozornila na prípady, keď predkladajú daňovým a colným úradom e-kolky, ktoré si zvyčajne zakúpia v kioskoch na pracoviskách Ministerstva vnútra SR. "Takéto potvrdenie nie je možné použiť na úhradu správneho poplatku za úkony vo finančnej správe. Takto zakúpený e-kolok, ktorý daňovník použiť nemôže, môže na základe žiadosti refundovať len v Slovenskej pošte, a. s." doplnila.

"Potvrdenie o úhrade poplatku", ktoré je určené pre colné a daňové úrady, sa vydáva v nominálnych hodnotách 0,50 eura, 1 euro, 3 eurá, 5 eur, 10 eur, 20 eur, 50 eur, 100 eur. Zoznam pôšt, ktoré tieto potvrdenia už vydávajú, je zverejnený na webovej stránke www.elektronickekolky.sk alebo na www.posta.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.