Kniha na týždeň: Lauren Kate - Vykúpenie

Obálka knihy Vykúpenie Foto: www.book.review.sk

Bratislava 5. novembra (TASR) - Lauren Kate sa pri písaní série Padlých anjelov držala celý čas v tej istej línii. Monotónnej a stereotypnej. Tak, ako sa začala prvá časť, sa nesie dej až do samého konca. Boj medzi dobrom a zlom, boj s časom, boj o osudovú lásku. Ešte aj počet strán je približne rovnaký, akurát na obálke je vždy iné dievča... nedomyslené, podobne ako celá séria.

Tentoraz však necestujú hlavné postavy po minulosti, ale po celom svete. Totiž na to, aby zastavili Lucifera, potrebujú nájsť miesto, kde na Zem dopadli anjeli. Temné sily ich však stále prenasledujú a sťažujú im cestu k cieľu. Kým sa k nemu dostanú, obete budú veľké a celé rozhodnutie zostane na Luce.

„Daniel ju objal okolo pása a pritiahol si ju, až kým nebol žiadny priestor medzi ich telami. Pobozkal ju, dlho a hlboko, kým nemala závrat.“

V Páde, Súžení a Vášni ponúkla Lauren Kate čitateľovi možnosť nahliadnuť do príbehu, ktorý sa vždy skončí tragicky. V poslednom dieli chce Daniel s Luce svoju lásku konečne vykúpiť a prepísať dávno spečatený osud. Ak však chce Lucinda ich kliatbu naozaj zrušiť, musí zistiť, kto vlastne v hĺbke svojej duše skutočne je. No je na to pripravená?

Pre čitateľa môže byť práve odhalenie jej pravého ja najšokujúcejším momentom všetkých častí. No keď túžite byť prekvapení, budete sa musieť zaprieť a čítať až do konca. Sebazaprenie bude musieť byť naozaj veľké, pretože úvodné kapitoly sú zväčša len plné opisov prostredia a typických romantických a túžobných "Luce-Daniel" scén, v ktorých sa aj tak nič neudeje a srdce vášnivého čitateľa (predpokladám, že skôr čitateľky) zase nepodskočí.

Vykúpenie, tak ako zvyšné časti, ponúka len skromne z každého rožku trošku. Trošku akcie, romantiky, napätia, priateľstva, vtipu. Knihy sú dobrou oddychovou literatúrou, no náročného čitateľa zrejme ničím veľmi nezaujmú. Je to, akoby ste si zaliali už druhýkrát rovnaké čajové vrecúško. Niečo určite zacítite, no chuť rýchlo vyprchá.

Kniha: Vykúpenie
Autor: Lauren Kate
Autor recenzie: Ľubica Račeková
Počet strán: 296
Väzba: knihy viazané
Vydavateľ: Ikar
ISBN: 978-80-551-3120-7

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.