OKS vyjadrila podporu nitrianskej primátorskej kandidátke strany Sieť

Ondrej Dostál Foto: TASR/Pavel Neubauer

Nitra 5. novembra (TASR) - Občianska konzervatívna strana (OKS) oficiálne vyjadrila podporu Dominike Tekeliovej, ktorá je kandidátkou strany Sieť na primátorku mesta Nitra. Zároveň vyzvala ostatné pravicové strany, aby kandidátku Siete podporili ako jedinú demokratickú pravicovú alternatívu k súčasnému primátorovi Jozefovi Dvončovi, ktorý je kandidátom koalície Smer-SD, KDH a SNS.

OKS doteraz v Nitre nepodporovala žiadneho z kandidátov na primátora. Svoj postoj však podľa predsedu OKS Ondreja Dostála prehodnotila. "Rozhodli sme sa tak po tom, čo Ficova vláda klientelistickým spôsobom umožnila mestu Žilina zbaviť sa dlhu vo výške 17,5 milióna eur a premiér Fico to vysvetlil tým, že na jeho čele stojí primátor za Smer-SD Igor Choma," skonštatoval Dostál. Ako zdôraznil, Dominika Tekeliová je jedinou primátorskou kandidátkou z prostredia demokratických pravicových strán v Nitre. "Spojenie síl pravicových strán v Nitre teda v tejto chvíli môže mať už iba jedinú formu a to zhodu na jej podpore. OKS preto vyzýva na jej podporu nitrianskych voličov aj ostatné pravicové strany," povedal Dostál.

OKS je súčasťou pravicových koalícií, ktoré navrhujú primátorských kandidátov v Košiciach, kde podporuje Rudolfa Bauera, v Prešove Andreu Turčanovú a v Žiline Martina Barčíka. V Trenčíne je OKS súčasťou pravicovej koalície, ktorá podporuje nezávislého kandidáta Richarda Rybníčka. V reakcii na žilinskú kauzu už OKS podporila kandidáta pravicovej koalície v Trnave Jána Žitňanského.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.