Peskov nevylučuje stretnutia Putina s Obamom v rámci summitu Rady APEC

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a americký prezident Barack Obama si podávajú ruky počas príchodu na summit skupiny G20 v Petrohrade 5. septembra 2013. Foto: TASR/AP

Moskva 5. novembra (TASR) - Moskovský Kremeľ nevylučuje možnosť stretnutia prezidentov Ruska a USA počas blížiaceho sa summitu Rady pre ekonomickú spoluprácu Ázie a Tichomoria (APEC).

Uviedol to dnes v Moskve hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina.

Dmitrij Peskov pripomenul, že v kuloároch summitov dochádza obvykle k veľmi intenzívnym kontaktom, preto sa ani Putinovo stretnutie s prezidentom USA Barackom Obamom nedá vylúčiť.

V podobnom duchu ako Peskov sa v noci nadnes vyjadril aj nemenovaný americký predstaviteľ, ktorý uviedol, že Obama neplánuje oficiálne dvojstranné rokovania s Putinom ani počas summitu Rady APEC či skupiny G-20, ale očakáva sa, že sa mimo summitu neformálne stretnú.

Obama a Putin sa osobne stretli naposledy v júni vo francúzskej Normandii na oslavách výročia vylodenia spojencov. Dovtedy aj potom absolvovali niekoľko telefonických rozhovorov. Prezidenti oboch krajín sa rozchádzajú v názore na úlohu Ruska v ukrajinskej kríze a jablkom sváru je aj ruská podpora režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Stretnutie lídrov krajín APEC sa uskutoční 10. a 11. novembra v Pekingu, skupina G-20 sa zasa zíde 15. a 16. novembra v austrálskom Brisbane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.