Vyberte si miesto pre súboj a zbraň, vyzýva Plotnickij Porošenka

Prezident samozvanej Luhanskej ľudovej republiky Igor Plotnickij (ľavo) a ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: TASR/AP

Luhansk 19. novembra (TASR) - Prezident samozvanej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) Igor Plotnickij vyzval ukrajinskú hlavu štátu Petra Porošenka na súboj v snahe "skoncovať s vojnou".

V otvorenom liste Plotnickij Porošenkovi napísal, že súboj určí víťaza krvavého konfliktu, ktorý sa od apríla odohráva medzi vládnymi silami a domobranou na východe Ukrajiny.

"Zoberme si príklad z dávnych slovanských vodcov a preslávených kazašských náčelníkov a stretnime sa v boji. Ten, kto zvíťazí, bude diktovať podmienky opačnej strane," citovala dnes z listu agentúra TASS.

Plotnickij Porošenkovi navrhol, aby si vybral miesto pre súboj, ako aj zbraň.

"Nemám nič proti živému vysielaniu na ľubovoľnom televíznom kanáli, ak si myslíte, že je to možné. Je na vás vybrať si miesto pre súboj a zbraň. Každá strana má právo priviesť si desiatich sekundantov a desiatich zástupcov médií, aby zabezpečili, že súboj bude čestný," dodal vyzývateľ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.