M7 Group navyšuje pre Skylink kapacitu

Foto: SES

Luxemburg, 19. novembra 2014 – Spoločnosť SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila, že podpísala s luxemburským poskytovateľom satelitnej televízie M7 Group dohodu o využívaní dodatočnej kapacity a zároveň predĺžila existujúcu zmluvu o využívaní satelitnej kapacity na satelitoch ASTRA na orbitálnej pozícii 23,5°E.

M7 Group navyšuje pre Skylink kapacitu na satelitoch ASTRA pre HD vysielanie Foto: SES

Spoločnosť M7 Group využije navýšenú kapacitu na ďalšie rozšírenie ponuky HD programov satelitnej platformy Skylink, ktorá poskytuje služby satelitnej televízie (DTH, direct-to-home) na Slovensku a v Českej republike. Služby Skylinku, vedúcej satelitnej platformy v týchto krajinách, využívajú vyše 2 milióny domácností.

Na slovenskom a českom trhu zaznamenávame zvýšený záujem divákov o sledovanie HD programov. Je pre nás nesmierne dôležité očakávania zákazníkov ohľadom HD obsahu naplniť a tým si naďalej zachovať naše vedúce postavenie. Dohoda so SES o novej kapacite nám to umožní,“ hovorí Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

M7 Group navyšuje pre Skylink kapacitu na satelitoch ASTRA pre HD vysielanie Foto: SES

Sme veľmi radi, že môžeme podporiť plány spoločnosti M7 Group pri rozširovaní diváckeho publika, pričom jej aj naďalej budeme pomáhať pri ich realizácii aj na celoeurópskej úrovni,“ povedal Norbert Hölzle, senior viceprezident spoločnosti SES pre obchod v Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.