SMOLA BONA: Najprv odpadli dvere lietadla, teraz sa dolámal na bicykli

Minulý mesiac Bono v britskej talk-šou priznal, že slnečné okuliare nosí stále preto, že má už 20 rokov zelený očný zákal. Foto: TASR/AP

New York 20. novembra (TASR) - Frontman írskej rockovej skupiny U2, Bono, si pri nedeľňajšej nehode na bicykli v newyorskom Centrálnom parku zlomil na šiestich miestach hornú končatinu a utrpel fraktúru očnej jamky, ruky a lopatky.

Operácia hornej končatiny trvala v nedeľu päť hodín a dostal do ruky tri kovové pláty a 18 skrutiek, informovala v stredu Presbyteriánska nemocnica/Weill Cornell Medical Center v New Yorku.

Nemocnica súčasne uviedla, že v pondelok absolvoval Bono druhú operáciu, zlomeného malíčka na ľavej ruke.

Skupina U2 v nedeľu na svojej webovej stránke oznámila, že Bono "si zranil ruku pri bicyklovaní" a musia ho operovať. Skupina mala celý tento týždeň vystupovať v programe televízie NBC The Tonight Show s Jimmym Fallonom a musela to odložiť.

Nemocnica vo svojom vyhlásení, na ktoré sa odvoláva BBC, uviedla, že 54-ročný Bono sa vo vysokej rýchlosti pokúšal vyhnúť inému cyklistovi.

Spevák sa tesne pred nehodou vrátil do USA z Londýna, kde sa v sobotu zúčastnil na charitatívnej nahrávke zoskupenia Band Aid 30. Výnos z predaja ich novej verzie piesne Do They Know It's Christmas?, ktorú nahrali 30 rokov po pôvodnej, je určený na boj s epidémiou eboly v západnej Afrike.

Ortopéd povedal magazínu Rolling Stone, že Bono bude potrebovať intenzívnu terapiu, ale očakáva sa, že sa úplne zotaví. Zatiaľ nie je jasné, ako jeho zranenia ovplyvnia nadchádzajúce turné skupiny.

Bona v týchto dňoch prenasleduje smola. Minulý týždeň odpadli jeho súkromnému lietadlu, ktorým letel z Írska do Nemecka, zadné dvere v okamihu, keď sa stroj pripravoval na pristátie v Berlíne. Pilot napriek tomu bezpečne pristál.

Minulý mesiac Bono v britskej talk-šou priznal, že slnečné okuliare nosí stále preto, že má už 20 rokov zelený očný zákal. Ten môže viesť k poškodeniu očného nervu a bez liečenia skončiť aj slepotou.

V roku 2010 utrpel Bono počas prípravy na turné zranenie chrbtice a musel absolvovať naliehavú operáciu v Nemecku. V dôsledku toho vtedy časť turné odložili, pripomenula agentúra Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.