Poliak vyrobil zariadenie na úpravu hracieho automatu a skúšal podvod

Ilustračná snímka Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Bratislava 25. novembra (TASR) - Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí 33-ročnému Pawlovi, občanovi Poľskej republiky, ktorého obvinili z prečinu neoprávneného obohatenia v štádiu pokusu.

Obvinený Poliak v nedeľu (23.11.) v popoludňajších hodinách v jednom z podnikov na Saratovskej ulici v bratislavskej Dúbravke mal neoprávnenou manipuláciou s na to vyrobeným a uspôsobeným zariadením upraviť výšku systémovo evidovanej hotovosti vloženej vo výhernom hracom automate na sumu 365 eur. V pokladnici výherného automatu sa v tom čase reálne nachádzala hotovosť vo výške 40 eur.

Preto od obsluhujúceho personálu žiadal vyplatenie finančnej hotovosti vo výške 290 eur. Personál podniku pri otvorení a kontrole hracieho automatu zistil rozdiel medzi evidovanou hotovosťou v systéme hracieho automatu a hotovosťou, ktorá sa reálne nachádzala vo výhernom automate, preto kontaktovali políciu. Policajti obvineného muža pre podozrenie z protiprávneho konania obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie.

Informácie poskytla Karina Považanová z Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.