Nohejbal-MS: Slováci do Česka s medailovými ambíciami

Na archívnej snímke radosť slovenských reprezentantov zľava Jána Brutovského, Martina Peruna a Patrika Peruna Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Košice 27. novembra (TASR) - Slovenskí nohejbaloví reprezentanti vo štvrtok ráno vycestovali do českého Brandýsa nad Labem, kde budú v termíne od 28. - 30. novembra obhajovať titul majstrov sveta spred dvoch rokov z Nymburku. V konkurencii šestnástich tímov rozdelených do štyroch štvorčlenných skupín sa bude hrať pozmeneným spôsobom, výsledky klasických disciplín v jednotlivcoch, dvojiciach a trojiciach sa budú zarátavať do konečného rezultátu a vyhodnotia sa ako súťaž družstiev.

V základných skupinách odohrá každý tím tri zápasy - v singli, dvojiciach i trojiciach (klasicky na dva víťazné sety), pričom rezultát týchto duelov môže byť 3:0, 2:1, 1:2 alebo 0:3. Herný systém sa zmení od semifinále a v dueloch o umiestnenie, kde jednotlivé krajiny môžu odohrať dovedna až päť stretnutí, postupne v jednotlivcoch, dvojiciach, trojiciach, ak sa nerozhodne, tak na rad prídu znova singlisti a súboj dvojíc. Zjednodušene povedané, hrať sa bude na tri víťazné zápasy.

"Radi by sme v kolíske tohto športu získali medailu, aj keď to bude veľmi ťažké. Generačná výmena i zdravotné problémy spôsobili, že v reprezentácii ukončili svoje dlhoročné úspešné pôsobenie bratia Patrik a Martin Perunovci a tiež Rišo Makara. Nahradiť ich bude veľmi ťažké. V domácom prostredí budú jednoznačným favoritom českí hráči, ale silnými súpermi budú určite aj reprezentácie Francúzska, Maďarska, Rumunska či Kórejskej republiky," konštatoval prezident Slovenskej nohejbalovej asociácie Gabriel Viňanský.

Slovenská výprava vo štvrtok ráno vyrazila vlakom z Košíc do Prahy, odkiaľ sa mikrobusom presunula do Brandýsa nad Labem. Turnaj odštartuje v piatok 28. novembra, pričom sa Slováci predstavia v základnej A-skupine, kde budú ich súpermi Poľsko, USA a Írsko. Pod vedením Mariána Žigalu budú slovenské farby hájiť Ján Brutovský, Milan Ižol, Ladislav Stupák, Silven Gálus, Igor Hulín, Milan Černota, Ján Kilík, Michal Bertko a Branislav Belko.

Ešte začiatkom roka všetko nasvedčovalo tomu, že podujatie sa po prvýkrát uskutoční v Kanade. Počas letných mesiacov nedostala medzinárodná organizácia UNIF dostatočné záruky a preto zobral bremeno usporiadateľstva na seba Český nohejbalový zväz a mesto v blízkosti Prahy. Usporiadateľov potešil fakt, že sa prihlásilo 16 krajín sveta: Česko, Francúzsko, Írsko, Kórejská republika, Maďarsko, Mali, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Švajčiarsko, Tunisko, Ukrajina a USA.

deväťčlenná nominácia hráčov SR na MS v Česku:

Ján Brutovský, Milan Ižol, Ladislav Stupák, Silven Gálus, Igor Hulín, Milan Černota, Ján Kilík, Michal Bertko, Branislav Belko

zloženie skupín na MS v českom Brandýse nad Labem:

A-skupina: SLOVENSKO, Poľsko, USA, Írsko

B-skupina: Francúzsko, Rumunsko, Ukrajina, Mali

C-skupina: Maďarsko, Kórejská republika, Rakúsko, Rusko

D-skupina: Česko, Švajčiarsko, Nemecko, Tunisko

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.