Pri Bzenici horelo vo vlaku, škoda je dve tisíc eur

Oddnes môžu študenti do 26 rokov, dôchodcovia a seniori od 62 rokov cestovať vlakmi zadarmo. Do praxe vstupuje opatrenie, ktoré v októbri prijala vláda. Na snímke nástupište na železničnej stanici v Košiciach 17. novembra 2014. Foto: TASR/František Iván

zenica 28. novembra (TASR) - Žiarski hasiči zasahovali vo štvrtok (27.11.) večer pri požiari vlaku v blízkosti Bzenice (okres Žiar nad Hronom). "Krátko po 18.00 h bolo nahlásené na tiesňovú linku, že došlo k požiaru v strojovni lokomotívy osobného vlaku," uviedol banskobystrický krajský hovorca hasičov Erik Piater.

Udalosť sa stala v blízkosti vlakového nástupišťa v Bzenici. Predbežná škoda bola vyčíslená na 2000 eur, uchránené hodnoty na 50.000 eur. "Príčina požiaru je v štádiu šetrenia," dodal s tým, že pri zásahu boli piati hasiči s dvoma kusmi techniky. Požiar sa im podarilo zlikvidovať krátko po 20.00 h. Ešte pred príchodom hasičskej jednotky podľa jeho slov ľudia opustili vlakovú súpravu, nikto nebol zranený.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.