Republiková rada Most-Híd vyhodnotí voľby, urobí personálne zmeny

Na snímke zvolený staronový predseda politickej strany Most-Híd Béla Bugár tesne po skončení 8. snemu strany 13. septembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 29. novembra (TASR) - Republiková rada Mostu-Híd dnes v Bratislave zhodnotí komunálne voľby a určí nového okresného šéfa v Dunajskej Strede. Gabriel Csicsai sa totiž pre slabý výsledok v komunálnych voľbách vzdal funkcie. Podľa informácií TASR by ho mal nahradiť Arpád Érsek. Obaja sú poslancami Národnej rady SR.

Podpredseda Mostu-Híd László Solymos to komentovať nechcel. Potvrdil len, že europoslanec József Nagy sa vzdal postu šéfa mestského klubu aj mandátu v dunajskostredskom zastupiteľstve. Solymos nevylúčil, že požiadavky na personálne zmeny môžu prísť aj z iných regiónov, neočakáva to však.

Most-Híd má už nového okresného predsedu v Bratislave. Attilu Horvátha vystriedal Rastislav Žitný. Výmena by mala pomôcť posilniť regionálne štruktúry.

Republiková rada má okrem vyhodnocovania komunálnych volieb ďalej korigovať svoj rozpočet a riešiť by mala aj prípravu programu, s ktorým sa chce uchádzať o priazeň voličov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.