Velez-Zuzulová pôjde na operáciu meniska, Semmering by mohla stihnúť

Slovenka Veronika Velez - Zuzulová počas 1. kola slalomu Svetového pohára vo fínskom Levi Foto: TASR/AP

Bratislava 29. novembra (TASR) - Veronika Velez-Zuzulová si zranila meniskus, v utorok sa podrobí operácii a vynechá tak minimálne jeden slalom Svetového pohára. Ak všetko pôjde štandardne, možno zostane len pri absencii v nedeľňajšej súťaži v americkom Aspene, odkiaľ sa predčasne vrátila do Bratislavy.

Slovenská lyžiarka skončila v prvom slalome sezóny v Levi na 14. mieste. Bola to jej prvá elitná súťaž po poldruha roku, lebo takto pred rokom mala patálie s kolenom a toto zranenie si vyžiadalo vynechanie celej olympijskej zimy. "Opäť sa jej to stalo v tréningu. Tentoraz to je našťastie meniskus, samozrejme "len" je v úvodzovkách, lebo všetkých nás to strašne mrzí, ale Veronika je bojovníčka, takže ja verím, že ju opäť čoskoro uvidíme na svahoch. Diagnóza je taká, že päť dní po operácii plná záťaž na suchu a o tri týždne lyžovanie. Takže nám to vychádza, že by vynechala dva slalomy," konštatoval pre TASR Róbert Magát, manažér tímu Veroniky Velez-Zuzulovej.

Úspešná, ale aj športovou smolou prenasledovaná pretekárka denníku Šport priznala, že si po páde na tréningu poplakala: "Vravela som si, že to nie je možné, že sa zdravotné komplikácie na mňa valia jedna za druhou. Dostala som klasického špicara. Slalomová bránka ma následne zastavila, čo bol prudký pohyb. Pocítila som bolesť. Najprv som si myslela, že to mám iba natiahnuté. Špecialista vo Vaile mi koleno pozrel a hneď vedel, že mám minimálne poškodený meniskus."

Vopred sa nedá nič prsne naplánovať, ani z hľadiska rekonvalescencie, tobôž ohľadom termínovníka. Alpský Svetový pohár kvária každú zimu problémy s počasím a aj keď slalomy bývajú vzhľadom na svoj charakter i možnosti mechanického zasnežovanie a preparácie najmenej postihnutou disciplínou, nie je isté, či sa napríklad uskutoční 14. decembra v Courcheveli. Francúzske stredisko čaká v nastávajúci týždeň odborná inšpekcia a po konzultácii s organizátormi FIS rozhodne. Ak by slalom v Courcheveli pre nevyhovujúce podmienky zrušili, do úvahy by pripadala náhrada buď v rovnakom čase na inom mieste, alebo presun na iný termín.

Za štandardných okolností Velez-Zuzulová vynechá len dva slalomy a ten 29. decembra by mala stihnúť. Po rakúskom Semmeringu sú v kalendári SP v krátkom intervale ďalšie tri súťaže, potom už nasledujú MS v USA. Na Nový rok je paralelný slalom v Mníchove, 4. januára klasické husté bránky v Záhrebe a 13. januára vo Flachau. Majstrovský slalom v Beaver Creeku je na programe 14. januára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.