VIDEO: Cencúľ takmer zabil srbského ministra

moment kedy cencúľ trafil ministra Foto: youtube

Majdanpek 6. decembra (TASR) - Na plastovú ochrannú prilbu srbského ministra energetiky Aleksandara Antiča spadol z elektrického vedenia veľký cencúľ. Stalo sa tak v piatok počas jeho návštevy východnej oblasti postihnutej výpadkom elektriny v dôsledku chladného počasia, napísala agentúra AP.

Po náraze cencúľa spadla ministrovi prilba z hlavy. Zdalo sa, že prilba praskla.

Neďaleko od incidentu sa záchranné tímy snažili obnoviť elektrické vedenia, ktoré sú v danej oblasti nefunkčné už niekoľko dní.

"Ako ste práve mali možnosť vidieť, toto je najlepší spôsob, ako ilustrovať, v akých podmienkach tu ľudia pracujú," povedal novinárom mierne dezorientovaný Antič.

Oblasť v okolí východosrbského mesta Majdanpek bola tri dni bez elektriny, kúrenia, tečúcej vody či telefonického spojenia. Príčinou je náhla vlna mrazivého počasia, ktoré spôsobilo popretŕhanie elektrického vedenia. Teploty klesli pod bod mrazu a ľad spolu so silným vetrom spôsobili v pondelok podvečer pád elektrických vedení v kopcovitom regióne neďaleko srbskej hranice s Rumunskom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.