SDKÚ opúšťajú ďalší členovia

Eugen Jurzyca Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 12. decembra (TASR) - Stranu SDKÚ-DS odpúšťajú ďalší členovia, exminister školstva Eugen Jurzyca, Jozef Mikuš a banskobystrický krajský šéf Stanislav Horník. Pridávajú sa tak k Viliamovi Novotnému a ostatným odídencom.

"Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách pre konsolidáciu strany a na vytvorenie novej programovej ponuky. Naše úsilie sa míňa účinkom, a preto dnešným dňom opúšťame rady jej členov," píšu vo svojom vyhlásení.

Veria, že týmto krokom prispejú ku konsolidovaniu politického spektra napravo od stredu. "Aby si voliči v najbližších parlamentných voľbách mohli vybrať alternatívu k súčasnej vláde jednej strany," píšu v stanovisku. Tvrdia, že budúcnosť Slovenska im nie je ľahostajná.

Pripomenuli, že SDKÚ-DS v minulosti splnila veľkú časť svojich demokratizačných, zahranično-politických aj ekonomických sľubov verejnosti. "Prejavilo sa to pozitívne na osudoch Slovenska a v minulosti aj na preferenciách strany," uvádzajú odídenci.

Strana by mala priniesť podľa nich novú, aktuálnu ponuku riešení pre ľudí, a teda celú krajinu. Tá však neprichádza, ľudí v strane podľa nich zamestnáva vnútorné napätie. Odídenci tvrdia, že nechcú strane škodiť.

Z SDKÚ-DS od minulého roka odišli viaceré známe tváre, Lucia Žitňanská (dnes Most-Híd), Miroslava Beblavý (dnes Sieť), Magdaléna Vášáryová aj zakladateľ Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. Naposledy odišli Martin Fedor, ktorý ide do Siete k Radoslavovi Procházkovi, a Viliam Novotný, ktorý bude pomáhať Eve Babitzovej s jej stranou Šanca.

Strane po odchodoch zanikol v Národnej rade SR poslanecký klub. Má dvoch europoslancov Ivana Štefanca a Eduarda Kukana. Zo známych mien je v strane Pavol Frešo, ktorý jej šéfuje, a Ľudovít Kaník, ktorý má momentálne na starosti stranícke financie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.