Thajská princezná sa zriekla kráľovského titulu

Foto: cdn.asiasentinel.com

Bangkok 13. decembra (TASR) - Thajská princezná Srirasmi, bývalá manželka korunného princa Vadžiralongkorna, ktorá sa v budúcnosti mala stať kráľovnou, sa zriekla svojho kráľovského titulu. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Podľa vyhlásenia, ktoré kráľovský palác uverejnil v piatok neskoro večer vo vládnom vestníku, požiadala Srirasmi o povolenie zriecť sa kráľovského štatútu. Vládnuci panovník, 87-ročný kráľ Pchúmipchón Adundét, jej žiadosti vyhovel.

Vo vyhlásení kráľovského paláca nie sú uvedené dôvody, prečo sa princezná pre takýto krok rozhodla, ale urobila tak dva týždne po tom, ako Srirasmin manžel a následník trónu Vadžiralongkorn požiadal vládu, aby odobrala kráľovské mená tým členom jej rodiny, ktorých polícia zadržala v súvislosti s vyšetrovaním korupčnej kauzy.

Srirasmi bola za Vadžiralongkorna vydatá v rokoch 2001-2014 a majú spolu jedno dieťa - deväťročného syna Dipangkorna, ktorý je následníkom trónu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.