VIDEO: MASAKER V PAKISTANE, Taliban zabil 104 ľudí vo vojenskej škole

Vojaci prichádzajú na zásah po tom, čo ozbrojenci zajali stovky študentov a učiteľov v priestoroch školy v meste Pešávar na severozápade Pakistanu 16. decembra 2014. Z budovy školy bolo po jej obkľúčení vojakmi počuť streľbu. Pakistanská armáda uviedla, že najmenej šesť ozbrojených mužov vtrhlo do priestorov vojenskej školy v Pešávare. V čase prepadu sa v nej podľa odhadov nachádzalo zhruba 500 študentov a učiteľov. Foto: TASR/AP

Pešávar 16. decembra (TASR) - Životy najmenej 104 ľudí si vyžiadal útok samovražedných atentátnikov z islamistického hnutia Taliban, ktorí dnes vtrhli do komplexu štátnej vojenskej školy v meste Pešávar na severe Pakistanu. Ďalších okolo 40 ľudí utrpelo pri incidente zranenia.

Medzi obeťami je 84 študentov, zvyšok tvoria pedagogickí pracovníci školy a vojenský personál. Informovala o tom BBC s odvolaním sa na pakistanské médiá.

Video zo zásahu armády:

Z budovy školy bolo po jej obkľúčení vojakmi počuť streľbu a mohutné výbuchy. Pakistanská armáda uviedla, že do priestorov vojenskej školy vtrhlo najmenej šesť ozbrojených mužov oblečených v policajných rovnošatách. V čase prepadu sa v nej podľa odhadov nachádzalo zhruba 500 študentov a učiteľov, z ktorých väčšinu sa podarilo evakuovať.

Podľa jedného z učiteľov ozbrojenci na školu zaútočili v čase, keď sa na nej konali skúšky.

"Po polhodine od začiatku útoku zasiahla armáda a jej príslušníci školu obkľúčili. Vojaci teraz postupne čistia jednotlivé učebne," povedal jeden z učiteľov, ktorému sa podarilo zo školy uniknúť.

Ďalší člen pedagogického zboru a jeden zo študentov pre miestnu televíziu Geo TV uviedli, že militanti vtrhli do auditória školy v čase, keď tam vojenskí zdravotníci vykonávali so študentmi výcvik prvej pomoci.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne po jeho začiatku prihlásilo hnutie Taliban.

"Do školy vnikli naši samovražední útočníci. Mali príkaz neubližovať deťom, ale zamerať sa na vojenský personál. Útok bol pomstou za ofenzívu (pakistanskej) armády v Severnom Vaziristane," uviedol pre agentúru Reuters telefonicky hovorca pakistanského Talibanu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.